úvod | Dodavatelé | Certifikace | Integrovaná politika | Všeobecné obchodní podmínky | O společnosti | Kontakty

Brzdy bubnové, diskové

Diskové a bubnové brzdy - EATON

Brzdy a spojky Eaton Airflex představují silný výkon, dlouhou životnost a vysokou kvalitu. Eaton dodává již přes 40 let výkonné pohony, které neustále inovuje, aby uspokojil požadavky průmyslu.

 
    Vzduchem chlazené diskové spojky a brzdy  
vyvinuty pro širokou řadu aplikací. Nabízí modely pro různé převody, krouticí momenty s nízkou setrvačností tření kotoučových sestav při maximálních brzdných vlastnostech na minimálním prostoru.
Katalog Eaton Airflex – vzduchem chlazené diskové spojky a brzdy

série DBA
důlní rypadla, bagry a dopravníky jsou pouze některé příklady strojů, které vyžadují vysoké cyklické nebo vysoké třecí zastavení - přesně toto je uplatnění pro kotoučové brzdy DBA. Obsahují široké třecí oblasti, aby absorbovaly a rozptýlily energii. K dispozici jako pružinové, vzduchové nebo hydraulicky ovládané, s pevnými nebo ventilovanými kotouči.
Katalog Eaton Airflex – série DBA
 

série DBB
ideální řešení pro cyklické aplikace - zařízení na plnění lahví, bagry, průmyslové nůžky a lisy, kde je kritické rozptýlení tepla. K dispozici pružinové, vzduchové nebo hydraulicky ovládané, samolubrifikovatelné s gufery PolyPak.
Katalog Eaton Airflex – série DBB
 

série DBBS
kotoučové brzdy pro přesnou rovnováhu otáčivých komponentů – i při vyšších pracovních rychlostech. Pružinové a vzduchem nebo hydraulicky ovládané brzdy byly vyvinuty k rozptýlení tepla ideálně pro necyklické aplikace.
Katalog Eaton Airflex – série DBBS

série DC
spojky a brzdy v menším provedení, ale zachovávající stejnou kapacitu krouticího momentu. K dostání v jedno nebo více kotoučové verzi, vlastností těchto brzd je dlouhá životnost, samolubrifikace s gufery PolyPak k zabránění předčasného kroucení. Jsou vhodné pro lisy jako napěťové brzdy, pro bezpečnostní brzdy na odpočinkových pozicích nebo jako spojky ve tvářecích aplikacích.
Katalog Eaton Airflex – série DC
 

série FHB
revoluční kotoučová brzda s technologií plovoucí brzdy FHB - patentovaný brzdný koncept, který využívá plovoucí skříň místo plovoucího rotoru. Jmenovitý krouticí moment je přes 200.000 kg. Tato pružinová, vzduchem chlazená kotoučová brzda je běžně používaná v aplikacích, jako je povrchová těžba, těžba ropy a jiná těžká průmyslová zařízení. Maximalizuje životnost třecích ploch a umožňuje rychlou výměnu kotoučů.

 
 
 
   Čelisťové kotoučové brzdy  

vyvinuty jako opak pístovému modelu. Čelisťové kotoučové brzdy pomáhají vyrovnávat účinnost dění. Jejich symetrická konstrukce maximalizuje flexibilitu jejich použití pro kotouče jakékoliv síly. Navíc umožňuje montáž z obou stran.
Katalog Eaton Airflex – Čelisťové kotoučové brzdy
 

série DP
představuje protiklad pístovému modelu pro balanční brždění. Série DP je ideální pro většinu aplikací brždění s lehkým napětím – dopravníky, zařízení údržby železnic, brzdy důlních strojů, setrvačníkové brzdy, napěťové brzdy a další. Symetrická konstrukce umožňuje použití kotoučů jakékoliv síly a umožňuje montáž z obou stran.
Katalog Eaton Airflex – série DP

série DPA
čelisťová brzda, která je schopná naprostého zastavení výkonu pro většinu vysokých krouticích momentů v aplikacích s vysokou silou. Robustní design s hydraulickým spuštěním vydrží i pracovní podmínky četných průmyslových aplikací.

 
 
    Olejem a olejem-vzduchem chlazené mnohonásobné kotoučové spojky a brzdy  

Pro vysokou rychlost, cyklický provoz a těžší zatížení dodává Eaton Airflex olejem a vzduchem chlazené, mnohokotoučové spojky a brzdy poháněné elektromagnetickou silou. Jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysokou rychlost a vysokou kapacitu krouticího momentu. Dobře pracují i v aplikacích s malými převody. K dispozici jsou ve verzi s pevným nebo otáčivým válcem. K dispozici jsou verze pro práci v suchu i vlhku. Díky chlazením olejem jsou výrobky minimálně opotřebovávány.
Katalog – olejem a olejem-vzduchem chlazené brzdy a spojky Eaton Airflex
 

série AR
vlhká hydraulická spojka určená pro maximální krouticí moment při minimálních rozměrech. Ideální pro aplikace jako synchronizace, indexace, měnění rychlosti, námořní propulze a navijáky. Zabudovaný aný bronzový třecí materiál pro jemné zapojení spojky. AR spojky přenášejí krouticí moment do poháněné části i při dlouhotrvajícím, vysokoenergetickém chodu.
Katalog – Eaton Airflex série AR
 

série AS
hydraulická spojka malého rozměru vhodná do vysokých rychlostí, aplikací s vysokým krouticím momentem. Tato kotoučová spojka je k dostání s pevným nebo otáčivým válcem. Nejlépe funguje se sprejovým, omývacím nebo hřídelí procházejícím lubrikačním systémem. Vhodné pro aplikace synchronizace, indexace ale i námořní pohony a kotevní navijáky.
Katalog – Eaton Airflex série AS

 

 
    Pružinové bubnové brzdy  

jsou vyvinuty tak, aby se automaticky sepnuly v případě, že dojde ke ztrátě tlaku vzduchu. Tyto brzdy jsou ideální do mnoha aplikací s pomalou rychlostí a vysokým cyklickým krouticím momentem.
Katalog - pružinové bubnové brzdy Eaton
 

série CS
Nenechte, aby pouhý výpadek proudu způsobil havarijní situaci – použijte Eaton Airflex CS bubnové brzdy. Zajistí, že dopravníky, těžební stroje, zdvihací zařízení, lopatkový nakladač a další zastaví co nejrychleji. Vzduchem aktivovaná brzda Eaton Airflex CS se automaticky sepne v případě, že dojde ke ztrátě vzduchu nebo výpadku elektrického proudu. Funguje na principu menšího krouticího momentu v opačném směru, než se točí buben s použitím pružin.
Katalog - pružinové bubnové brzdy - série CS

série CTE
bubnová brzda s daleko větším krouticím momentem než u brzdy typu CS. Brzda je určena pro menší rychlosti, vysoký krouticí moment a cyklické aplikace, které potřebují extra brzdnou sílu. Oba dva typy brzd (CS, CTE) jsou pružinové a vzduchem otvírané brzdy. Typ Eaton Airflex CTE je obousměrný, takže může vytvořit přibližně stejný krouticí moment ve stejném směru, jako se otáčí buben.
Katalog - pružinové bubnové brzdy - série CTE

 

PŘEVODOVKY
> planetové, kuželoplanetové
> čelní, kuželočelní a šnekové
> speciální převodovky
> kuželové, úhlové převodovky
> multiplikátory, řaditelné převodovky
> šroubové šnekové zvedáky
> převodovky pro zemědělské stroje
> rozvodovky, minipřevodovky

ELEKTROMOTORY
> třífázové a jednofázové
> pilové

FREKVENČNÍ MĚNIČE
SPOJKY A SVĚRNÉ SPOJE
> pneumatické spojky
> hydraulické spojky
> připojovací spojky pružné
> připojovací spojky zubové
KARDANY A KLOUBOVÉ HŘÍDELE
OTOČOVÁ LOŽISKA
VARIÁTORY
BRZDY
> bubnové a diskové brzdy
> pneumatické brzdy
> hydraulické brzdy

GARÁŽOVÁ VRATA
KOMPONENTY DOPRAVNÍKŮ
ENERGETICKÉ NOSIČE
STROJÍRENSKÉ SOUČÁSTI
HUTNÍ MATERIÁL

Dodavatelé
Certifikace
Integrovaná politika
Všeobecné obchodní podmínky
O společnosti
Kontakty


INTERGEAR, s.r.o.
Plaská 622/3
15000 Praha 5

IČO: 62909738

DIČ: CZ 62909738

Telefon: +420 739 049 090
E-mail: info@intergear.cz
Internet: www.intergear.cz
Internet: www.intergear.eu