úvod | Dodavatelé | Certifikace | Integrovaná politika | Všeobecné obchodní podmínky | O společnosti | Kontakty

Čelní, kuželočelní a šnekové převodovky

MOTIVE

    konfigurátor převodovek MOTIVE  
 
    Šnekové převodovky + předstupeň STADIO  

Šnekové převodovky
Převodovky jsou vybaveny řadou plnících zátek, olejoznakem a vypouštěcí zátkou. Množství těchto prvků umožňuje variabilitu montážních pozic. U převodovek do velikosti BOX90 je mazání zajištěno syntetickým olejem, od velikosti BOX110 je mazání zajištěno minerálním olejem.
 
Katalog - Šnekové převodovky + předstupeň STADIO

Od typu 75 jsou na šnekové hřídeli namontována dvě kuželová ložiska, což zlepšuje mechanickou rezistenci na axiální síly, které přenáší šnekové kolo. Navíc kombinace této vlastnosti se dvěma kroužky (namontované na převodovky velikosti 75 až 110 udržují mazivo uvnitř ložisek, i když na ně nedosahuje olejová lázeň) nebo alternativně speciální RS štít na ložiscích umožňuje montáž celé řady BOX od velikosti 25 až do velikosti 150 v pozicích V5 a V6 bez potřeby dalších zásahů.

Kvůli snížení hlučnosti, zvýšení efektivnosti a životnosti, je šneková hřídel vyrobena z cementované oceli a šnekové kolo je ze slitiny bronzu ZCuSn12. Před montáží musí být šnekové kolo zaběhnuto.
Styčné plochy jsou opracovány kvůli perfektní hladkosti. Epoxidový nátěr vyruší negativní efekty porozity hliníku a ochrání skříň před oxidací. Nově patentovaná řada šnekových převodovek BOX má skříně vyrobeny z hliníkové slitiny od velikosti 25 do velikosti 90 a z litiny železa od velikosti 110. Skříň byla navržena ve 3D CAD softwaru s programy, které analyzují termální disperzi a strukturální resistenci/deformaci při pracovním zatížení. Montážní pozice B6 nebo B7 jsou povoleny u všech převodovek řady BOX, díky přidání 2RS samomazacích ložisek na výstupní hřídeli. V praxi, celá řada BOX může být montována v jakékoliv pozici bez nutnosti uvádět ji v objednávce. Dva bezpečnostní plastové uzávěry na výstupu jsou vždy dodávány, aby zajistily ochranu převodovky BOX během přepravy a uskladnění a od nechtěného kontaktu s cizími předměty při práci.

PŘEDSTUPEŇ STADIO

Konstrukce STADIO je modulární a může proto být dodávána samostatně k montáži na jakýkoliv typ motorové příruby (PAM).

Není nutné předmontovat jakoukoliv část na motorovou hřídel.
STADIO je dodáván firmou Motive naplněný syntetickým olejem, který vydrží doživotně bez nutnosti údržby. Jako všechny připojitelné převodovky a motory vyráběné firmou Motive, celá řada STADIO může být montována v jakékoliv pozici bez nutnosti to uvádět v objednávce. Účinnost při jmenovitých otáčkách je 98%. Počáteční účinnost je vždy nižší než účinnost při jmenovitých otáčkách. Předstupeň nemůže být použit samostatně, ale pouze v připojení k jiné převodovce. Prášková barva odstraní negativní efekty hliníkové porozity a ochraňuje skříň před oxidací. Kvůli snížení hlučnosti, účinnosti a životnosti jsou ozubená kola tepelně opracovaná, (HRC59-63) zušlechtěná ocel 20CrMnTi (UNI7846).

 
    Čelní převodovky ROBUS  

ROBUS čelní převodovky   

Až na velikost Robus 20, mají všechny velikosti Robus oko na zavěšení a zdvih. Je jednoduché je kontrolovat a udržovat. Minimální požadavky na údržbu. Všechny velikosti jsou dodávány se syntetickým olejem. Jediněcný tvar, monoblok, litinové tělo, robustní skříň a příruba jsou extrémně odolné.
Velké víko z lehkého hliníku umožňuje jednoduchý přístup a kontrolu.
Katalog - Čelní převodovky řady ROBUS

PAM příruby a dutá hřídel.
Výběr duté vstupní příruby umožňuje přímou montáž jakéhokoliv standardního motoru. Jedinečná konstrukce převodovky Robus umožňuje montáž jakékoliv velikosti ve všech montážních pozicích. Této flexibility je dosaženo samomazacími ložisky na vstupní a výstupní hřídeli.
Modulární design s oddělitelnou výstupní přírubou a patkami umožňuje snadnou a rychlou konverzi mezi patkovou a přírubovou verzí. Různé oddělitelné patky z pevné litiny umožňují převodovkám Robus zaměnitelnost s ostatními značkami.
+ 6 zaměnitelných zátek, vč. Odvzdušňovací zátka a olejoznaku.
+ mechanické části jsou fixovány v pozici pojistnými a distančními kroužky. To také zajišťuje lepší absorpci axiálního tlaku a prodlužuje životnost ložisek.

NAVRŽEN PRO VYŠŠÍ SPOLEHLIVOST
Použití vysokopevnostní oceli jako 15CrMo4 a tvrzené na 58 ±2 HRC snižuje míru opotřebení ozubených kol. Všechna ozubená kola mají profil dle DIN 3962 třída 6 s přihlédnutím na nízkou hlučnost a vysokou efektivnost. Hřídele jsou vyrobeny z oceli 42CrMo4 tvrzené na 23-35 HRC, což zvyšuje jejich kapacitu vydržet smykové namáhání.
Mechanická odolnost a servisní faktor čelní převodovky jsou nejvíce ovlivňovány vzdáleností středů posledního stupně. Řada Robus potvrzuje, že je velmi odolná. Jednostupňové převody od 2 do 6, společně s příslušnou velikostí převodovky znamenají matematicky větší počet zubů a velikost (modul) každého ozubeného kola, tím je lépe dělené zatížení mezi jednotlivé převodové stupně.
Duální ložisková podpěra na vstupní hřídeli zajišťuje přesnou souosost ozubených kol prvního stupně a snižuje vibrace, a tím i opotřebení ozubení. Přenosová hřídel je podpořena třemi ložisky, bez přesahu kol, což způsobuje větší ohybovou pevnost a lepší záběr. Tím se zvyšuje možnost přetížit převodovku a snižuje se hlučnost. Menší přesah vzdálenosti podpůrného ložiska zajišťuje větší odolnost při radiálním zatížení.

 

 

PŘEVODOVKY
> planetové, kuželoplanetové
> čelní, kuželočelní a šnekové
> speciální převodovky
> kuželové, úhlové převodovky
> multiplikátory, řaditelné převodovky
> šroubové šnekové zvedáky
> převodovky pro zemědělské stroje
> rozvodovky, minipřevodovky

ELEKTROMOTORY
> třífázové a jednofázové
> pilové

FREKVENČNÍ MĚNIČE
SPOJKY A SVĚRNÉ SPOJE
> pneumatické spojky
> hydraulické spojky
> připojovací spojky pružné
> připojovací spojky zubové
KARDANY A KLOUBOVÉ HŘÍDELE
OTOČOVÁ LOŽISKA
VARIÁTORY
BRZDY
> bubnové a diskové brzdy
> pneumatické brzdy
> hydraulické brzdy

GARÁŽOVÁ VRATA
KOMPONENTY DOPRAVNÍKŮ
ENERGETICKÉ NOSIČE
STROJÍRENSKÉ SOUČÁSTI
HUTNÍ MATERIÁL

Dodavatelé
Certifikace
Integrovaná politika
Všeobecné obchodní podmínky
O společnosti
Kontakty


INTERGEAR, s.r.o.
Plaská 622/3
15000 Praha 5

IČO: 62909738

DIČ: CZ 62909738

Telefon: +420 739 049 090
E-mail: info@intergear.cz
Internet: www.intergear.cz
Internet: www.intergear.eu