úvod | Dodavatelé | Certifikace | Integrovaná politika | Všeobecné obchodní podmínky | O společnosti | Kontakty

Šroubové šnekové zvedáky

Vřetenové převodovky a servopohony - BJ-Gear

 
 

  Vřetenové převodovky

 

Vřetenová převodovka BJ-Gear je konstruována pro velké přetížení a náročné pracovního prostředí. Design je kompaktní, jednoduchý a modulární. Konstrukce umožňuje velkou flexibilitu ve výběru převodu, montážních pozic, přírub, typů maziva a povrchových úprav. Převodovka je lehce upravitelná v případě speciálních požadavků zákazníka. Vřetenová převodovky dodáváme ve čtyřech základních verzích:

 • Rotační lichoběžníkové vřeteno
 • Pevné lichoběžníkové vřeteno a otočný šroub
 • Otočné kuličkové šroubové vřeteno
 • Pevné kuličkové vřeteno a otočný šroub

Vřetenová převodovka umožňuje axiální umístění a společně s našimi dalšími výrobky jako je enkoder, spojky a spojovací hřídele umožňuje více axiálních pohybů současně. Vřetena mohou být chráněna proti nečistotám a vodě pomocí ochranné trubky.
Všechny vřetenové převodovky jsou standardně dodávány s lehce čistitelnými a žlutě chromovanými povrchy z nerezové oceli a mazivy certifikovanými pro použití v potravinářství.
Vřetenové převodovky se používají v potravinářském průmyslu a v dalších průmyslových odvětvích.

Vřetenová převodovka s lichoběžníkovým vřetenem
Vřetenová převodovka se především používá tam, kde je potřeba relativně pomalá axiální rychlost a nebo kde je třeba kompaktního designu šnekové převodovky. Standardní vřetenová převodovka s lichoběžníkovým vřetenem zajišťuje tahovou/ tlakovou sílu do 40,000 N a lineární rychlost do 2,800 mm / min. Vřetenová převodovka je vždy samosvorná díky lichoběžníkovému vřetenu.
 

Vřetenová převodovka s vřetenem na kuličkovém šroubu
Vřetenová převodovka s vřetenem na kuličkovém šroubu má výhodu před vřetenovou převodovkou s lichoběžníkovým vřetenem v efektivitě, rychlosti, přesnosti a času chodu.
Při použití standardní vřetenové převodovky s vřetenem na kuličkovém šroubu můžete dosáhnout lineární rychlosti do 20,000 mm/min. Jelikož má vřeteno s kuličkovým šroubem vysokou účinnost, snižuje akumulaci tepla ve vřetenu a matici. Vřetenová převodovka na kuličkovém šroubu je tak vhodná pro práci bez přestávek.

 

Vřetena a matice
Nabízíme vřetena s kuličkovým šroubem, lichoběžníková vřetena v délce do 6 m a vřetena ukončená podle přání zákazníka. Matice mohou být z bronzu, oceli nebo na přání zákazníka.
 

 
    Servopohony založené na šnekovém pohonu      

Pro lineární pohyby nabízíme servopohony dvou variant:

 • založené na šnekovém pohonu
 • založené na řemenovém pohonu.

Servopohony BJ-Gear jsou extrémně odolné proti přetížení. Variabilita provedení nabízí velké množství montážních pozic, typů přírub a povrchových úprav. Modulární design je ideální v případě specifických přání zákazníka.

Elektrické servopohony se používají hlavně tam, kde zasahuje axiální pohyb a je třeba přesného umístění. Je to velmi dobrá alternativa k hydraulickým a pneumatickým válcům díky jednoduchému připojení elektrického operačního systému a hygienickým výhodám. Mimo to dosáhnete velmi nízké hlučnosti.

Naše servopohony jsou vyráběny v celé řadě verzí a využívají se ve zdravotnictví, potravinářství, při balení a mnoha dalších průmyslových odvětvích.


Servopohony založené na šnekové převodovce
Tento typ servopohonu je jednoduchý a robustní. Skládá se ze šnekové převodovky, na kterou je namontována sestava válcových hliníkových trubek a vnitřní vřeteno se závitem.
Tento typ řešení umožňuje velkou flexibilitu ve výběru délky běhu, montážních možností s různými typy připojení na obou koncích, motorových přírub, olejových náplní, povrchových úprav atd.
Naše servopohony mají lehce čistitelné povrchy a skříň je standardně natřena nebo má žlutě chromovaný povrch. Mohou být také dodávány včetně hřídelí z nerezové oceli a šrouby a mazivy schválenými pro potravinářský průmysl.

Standardně dodáváme lichoběžníková vřetena a trubky servopohonu z hliníku. Dále nabízíme mnoho variant jako vřeteno s kuličkovým šroubem, nerezové trubky, nerezovou skříň atd.

Je možné dosáhnout lineárního pohybu až do přibližně 6,500 mm / min.
 

Servopohon Max. vpřed /
tlakový tah [N]
Rychlost vřetena
[mm/min]
Série 42 10.000 45 - 6.500


Servopohony založené na ozubeném pásu
Naše servopohony založené na ozubeném pásu jsou vyrobeny z nerezu a jejich design splňuje hygienické normy, což dělá tento pohon ideální pro použití v potravinářském průmyslu a ve zdravotnictví. Základem je vřeteno s kuličkovým šroubem, které umožňuje lineární rychlost do 1250 mm/s. Při velmi vysoké efektivnosti. Dynamické pnutí/ tlaková síla je až do 15000 N.

V případě nižších rychlostí a nižších nároků na přesnost je náš servopohon založen na lichoběžníkovém vřetenu a šnekové převodovce - což by mohlo být tím správným řešením. 
 
Optimální využívání servopohonu se zakládá na použití servomotoru. Pohyb zde může být prováděn kontrolovaným zrychlením, krokovým pohybem a přesným zastavením. Servopohon může pohánět i elektromotor na střídavý nebo jednosměrný proud. Tyto uvedené výhody upřednostňují  servopohon oproti pneumatickým nebo hydraulickým válcům.

Na požádání upravíme servopohon pro:

 • Motorovou přírubu pro vámi vybraný motor
 • Délka chodu dle vašeho přání.
 • Připojení servopohonu dle vašeho přání .

Specifikace:

 • Nerezová ocel - hygienické provedení
 • Jednoduché umístění do stroje
 • Kompaktní a modulární design
 • Vysoké rychlosti a plynulé pohyby.
 • Průměr vřetena s kuličkovým šroubem 16 mm nebo 25 mm, 5-25 mm rozteč.
 • Vysoká přesnost opakování.
 • Nízká vůle .
 • Vysoká efektivita
 • Motory na střídavý nebo jednosměrný proud nebo servomotory.
 • Možnost olejové náplně pro potravinářství.
Servopohon Max. vpřed /
tlakový tah [N]
Rychlost vřetena
[mm/min]
Kuličkový šroub 15.000 do 75.000

 

 

 

PŘEVODOVKY
> planetové, kuželoplanetové
> čelní, kuželočelní a šnekové
> speciální převodovky
> kuželové, úhlové převodovky
> multiplikátory, řaditelné převodovky
> šroubové šnekové zvedáky
> převodovky pro zemědělské stroje
> rozvodovky, minipřevodovky

ELEKTROMOTORY
> třífázové a jednofázové
> pilové

FREKVENČNÍ MĚNIČE
SPOJKY A SVĚRNÉ SPOJE
> pneumatické spojky
> hydraulické spojky
> připojovací spojky pružné
> připojovací spojky zubové
KARDANY A KLOUBOVÉ HŘÍDELE
OTOČOVÁ LOŽISKA
VARIÁTORY
BRZDY
> bubnové a diskové brzdy
> pneumatické brzdy
> hydraulické brzdy

GARÁŽOVÁ VRATA
KOMPONENTY DOPRAVNÍKŮ
ENERGETICKÉ NOSIČE
STROJÍRENSKÉ SOUČÁSTI
HUTNÍ MATERIÁL

Dodavatelé
Certifikace
Integrovaná politika
Všeobecné obchodní podmínky
O společnosti
Kontakty


INTERGEAR, s.r.o.
Plaská 622/3
15000 Praha 5

IČO: 62909738

DIČ: CZ 62909738

Telefon: +420 739 049 090
E-mail: info@intergear.cz
Internet: www.intergear.cz
Internet: www.intergear.eu