úvod | Dodavatelé | Certifikace | Integrovaná politika | Všeobecné obchodní podmínky | O společnosti | Kontakty

Brzdy pneumatické

Brzdy pneumatické - EATON

Brzdy a spojky Eaton Airflex představují silný výkon, dlouhou životnost a vysokou kvalitu. Eaton dodává již přes 40 let výkonné pohony, které neustále inovuje, aby uspokojil požadavky průmyslu.
 

    Kombinace spojky a brzdy  
Eaton přináší jedinečnou kombinaci spojky a brzdy v kompaktním řešení, které dává pohonnému systému brzdnou sílu potřebnou k bezpečnému a efektivnímu provozu.
Katalog Eaton Airflex – kombinace spojky a brzdy 
 

série AMCB AccuStop
kombinace vzduchem poháněné kotoučové spojky a pružinové kotoučové brzdy. AMCB AccuStop je vyvinut pro malé a střední tonáže, vysoké rychlosti, vysokorychlostní cyklické lisy. Přenáší vysoký krouticí moment s nízkou setrvačností třecího momentu.
Katalog Eaton Airflex – série AMCB
Katalog Eaton Airflex – série AMCB 2
 

série CBC
výkonná vzduchem poháněná kotoučová brzda kombinuje vysoký výkon a flexibilitu. Je určena pro vysokorychlostní a vysokocyklické aplikace jako jsou automatické razící stroje, lisy, tiskařské stroje, střihací stroje, formy a lisy, dřevoobráběcí stroje a další.
Katalog Eaton Airflex – série CBC
 

Kombinovaná sada spojky a brzdy
speciálně vytvořený set bubnové brzdy série duchem poháněné spojky VC upevněné do standardního ložiska v setrvačníku. Bubnová brzda typu CS a CTE nebo kotoučová brzda typu DBA a pružinová DBB vzduchem poháněná brzda. Vhodná pro použití u lisů a dalších typických cyklických zařízení.
Katalog Eaton Airflex - kombinace

série DCB
speciálně vytvořený element pro vysokorychlostní, neustále pracující stroje. DCB kombinuje vlastnosti vzduchem poháněné kotoučové spojky a pružinové kotoučové brzdy. Společně tyto komponenty zajišťují kapacitu a brzdící sílu potřebnou k extrémně rychlému zastavení.
Katalog Eaton Airflex – série DCB
 

 

 
    Omezující spojky a brzdy    

Bubnové omezující spojky a brzdy flex vyvinuté pro všechny aplikace od lodního průmyslu po brzdy těžkých průmyslových zařízení. Jsou v provedeních pro celou řadou krouticích momentů. Označení elementu se odvíjí podle průměru bubnu a šířky třecího obložení (jednotky v palcích). Např. označení 26CM475 znamená velikost omezujícího bubnu o průměru 26 palců a šířka třecího obložení 4.75 palců.
Katalog omezujících spojek a brzd Eaton Airflex
 

série CB
určeno pro použití jako spojka i jako brzda ve vysokých rychlostech, cyklických operacích, ale i pro spojky a všeobecně pro přenos síly. Pracují na principu torzní ohebnosti, umožňují přenos brzdné síly pomocí boční stěny potažené neoprenem a provazovou trubkou. Pohyb je tak flexibilní, že umožňuje i menší hřídelové vyosení. Elementy CB jsou ideální pro průmyslové stroje v průmyslových prádelnách, válcovnách, při zpracování ropy a plynu, v tiskařském průmyslu, gumárenství a při výrobě pneumatik.
Katalog Eaton Airflex – série CB
 

série CM
má stejné vlastnosti jako série e speciálně vyvinuta pro lodní průmysl s dieselem poháněnými reverzními převodovkami. Mají ventilované třecí plochy, které umožňují spojce prokluz při malé spotřebě energie, když loď manévruje. Zvládají ale také zvýšenou spotřebu energie při cyklickém zapojení. Tím je chráněna životnost spojky a minimalizuje se tak nutnost údržby.
Katalog Eaton Airflex – série CM
 

série VC
určeny pro spojkové a brzdné aplikace s velkým zatížením, kde hrozí velké setrvačné zatížení a nepřetržité prokluzování. Využívají se u brousících center, u námořních pohonů, ale také při tváření kovů, u strojů zpracovávajících ropu a plyn. 
Katalog Eaton Airflex – série VC
 

 

 
    Rozšiřující se spojky a brzdy    

nejlepší řešení pro brzdné a napěťové aplikace od stavebnictví po lodní jeřáby a textilní stroje. Robustní tělo, pogumované neoprenem a s provazovou trubkou. Radiálně se rozšiřující tvar tlačí třecím povrchem proti vnitřnímu povrchu bubnu a vytváří tak brzdný moment.
Katalog – rozšiřující se spojky a brzdy Eaton Airflex
 

série E
Používají se jako spojky, napěťové brzdy nebo i jako zálohová jednotka přenosu síly. Ideální pro práci s velkým termickým zatížením, středně rychlostních cyklických aplikací. Mají jednoduché připojení vzduchu, pružinové otevírání při mírné odstředivé síle. Jejich servis je proto snadný. Vhodné pro aplikace ve stavebních zařízení, lodních navijácích, při výrobě železa a dalších. Katalog Eaton Airflex – série E
 

série EB
servis těchto spojek a brzd je velice snadný při lehkém startovacím zatížení. Design spojek EB je podobný spojkám CD. Prvky série EB se rozšiřují, což umožňuje ovládat odstředivé spojky. Mají stejný princip torzní ohebnosti, umožňují přenos brzdné síly pomocí boční stěny potažené neoprenem a provazovou trubkou. Pohyb je tak flexibilní, že umožňuje i menší hřídelové vyosení.

 

série VE
těžká rozšiřující se spojka a servisní brzda, od které se vyžaduje velké termické zatížení. Nabízí stejné vlastnosti jako elementy série E, navíc zajišťuje speciální rozptýlení tepla, které vzniká ve středně rychlých cyklických aplikacích u stavebních strojů, lodních navijáků, strojů na zpracování kovů a dalších. . 

série ER
tato rozšiřující se spojka se hodí do aplikací, kde je odpojení požadováno bez zastavení hlavního chodu nebo kde poháněné nebo hnací zařízení musí být často odpojováno od pohonu. Flexibilní elementy ER s neoprenovým povrchem se používají na hřídelových spojkách nebo brzdách, kde se elementy zapojují při nulové rychlosti diferenciálu mezi jednotkou a bubnem.

 

 
    Vodou chlazené brzdy  

Eaton Airflex nabízí čtyři různé modely vodou chlazených brzd s celou řadou velikostí. Hodí do mnoha aplikací, jako jsou absorpce koňské síly, nepřetržitá kluzná síla, rozptýlení termického zatížení, dynamické napětí, statické držení a bezpečnostní zastavení.
Katalog Eaton Airflex - vodou chlazené brzdy
 

série WCTGB
Vodou chlazená řada kotoučových brzd s externím chlazením pro lepší rozptyl vysokého termického zatížení. Vylepšená vnitřní konstrukce a zvýšený průtok vody zlepšují dynamiku tekutin a rozptylové vlastnosti. Nová brzda je k dispozici s pístovou konstrukcí nebo jako vodou chlazená kombinovaná brzda.
Katalog Eaton Airflex série WCTGB
 

série WCB2 & WCBD
Diskové brzdy s externím chlazením se speciálním třecím materiálem - využívá povrch ze slitin mědi. Vodou chlazené brzdy absorbují a rozptýlí obrovské termické zatížení. Používají se v dynamometrech, připojovacích zařízeních, lodních kotevních systémech, spojkách, napěťových brzdách, těžbě a jinde. Pracují stejně dobře s otevřeným i zavřeným okruhem..

 

série WCS
Kotoučové externě chlazené, pružinové brzdy pro velké zatížení – aplikace v těžebním průmyslu. Absorbují a rozptylují vysoké termické zatížení i při dlouhodobém provozu. .
Katalog Eaton Airflex série WCSB
 

série WCSB
Vícekotoučové brzdy chlazené vzduchem nebo vodou nebo vzduchem a vodou. Vyvinuté pro aplikace s vysokým nárokem na brždění i napětí. Hodí se pro hloubení, kotevní systémy a další zařízení s těžkým zatížením. .
Katalog Eaton Airflex série WCS 

 

PŘEVODOVKY
> planetové, kuželoplanetové
> čelní, kuželočelní a šnekové
> speciální převodovky
> kuželové, úhlové převodovky
> multiplikátory, řaditelné převodovky
> šroubové šnekové zvedáky
> převodovky pro zemědělské stroje
> rozvodovky, minipřevodovky

ELEKTROMOTORY
> třífázové a jednofázové
> pilové

FREKVENČNÍ MĚNIČE
SPOJKY A SVĚRNÉ SPOJE
> pneumatické spojky
> hydraulické spojky
> připojovací spojky pružné
> připojovací spojky zubové
KARDANY A KLOUBOVÉ HŘÍDELE
OTOČOVÁ LOŽISKA
VARIÁTORY
BRZDY
> bubnové a diskové brzdy
> pneumatické brzdy
> hydraulické brzdy

GARÁŽOVÁ VRATA
KOMPONENTY DOPRAVNÍKŮ
ENERGETICKÉ NOSIČE
STROJÍRENSKÉ SOUČÁSTI
HUTNÍ MATERIÁL

Dodavatelé
Certifikace
Integrovaná politika
Všeobecné obchodní podmínky
O společnosti
Kontakty


INTERGEAR, s.r.o.
Plaská 622/3
15000 Praha 5

IČO: 62909738

DIČ: CZ 62909738

Telefon: +420 469 311 983
Mobil: +420 739 049 090
E-mail: info@intergear.cz
Internet: www.intergear.cz
Internet: www.intergear.eu